ביקור בחווה

מה אפשר לעשות בחווה

ביקור בחווה

הביקור בחוות האלפקות היחידה מסוגה בעולם הוא נחמד, משמח ומעניין. הנוף ההררי-מדברי, השבילים בהם תפגשו את האלפקות והלאמות, האכלת האלפקות, הרכיבה על הלאמות (לילדים קטנים), הסוסים, בקתת האבן ובה קפה מעולה וגלידות צוננות ופעילויות יצירה לקטנים, בקתת הצמר בו תוכלו ללמוד על תהליך ייצור צמר האלפקות המעולה. 

הקליקו על  החצים ושוטטו בין החויות שמחכות רק לכם

אחת הדרכים להכיר את הסיפור המיוחד של הלאמות והאלפקות שלנו הוא ליצור יצירות קטנות באמצעותו – מזכרות נהדרות לקחת הביתה. לצורך כך הקמנו פינת יצירה קטנה בבקתת האבן – הגדולים ישתנו קפה והקטנים מוזמנים ליצור. חלק מפעילויות היצירה בתשלום צנוע נוסף.

הלאמה משמשת בהרי האנדים להובלת משאות. וגם אצלנו הלאמות עובדות – הן אוהבות לצאת לפיקניקים עם האורחים  שלנו ולהשתתף בניווטים פעילויות ODT. שלא כמו בהרי האנדים, הלאמות שלנו מבלות את רוב היום בקבלת ליטופים ושוטטות בשבילי החווה.

הגז אצלנו מתבצע במכונות מתקדמות, לא מכאיב ולא מפריע לאלפקות. זה ממש כמו תספורת לבני אדם. 

במפעל הצמר בחווה מתרחשים כל שלבי הייצור. אנחנו גאים בצמר לסריגה שלנו ולהיות חוות הבוטיק היחידה מחוץ לגבולות אמריקה בה מתבצעים כל שלבי הייצור מגידול האלפקות ועד הסוודר תחת אותה קורת גג. צמר לסריגה של האלפקות קיים בארבעה צבעי יסוד – שחור, חום, אפור, לבן ומגיע ל-32 גווני ביניים טבעיים (אנחנו לא צובעים צמר).

בחג הגז אורחי החווה מוזמנים לחוויה שכולה צמר, להיחשף, ללמוד וללוות את תהליך הייצור – מהאלפקה ועד הסוודר!

סיפור החווה

כיצד הפך רעיון משוגע של אילן ונעמה דביר לחוות האלפקות והלמות המיוחדת בעולם? 

כיצד הצליח עדר ענק להגיע מהרי האנדים הרחוקים שבדרום אמריקה למדבר הנגב?

בהדרכה באמפיתאטרון של החווה נשמח לספר לכם על הסיפור ההרפתקני והחלוצי הזה.

האלפקות והלאמות

הכירו את בנות הדודות שחיות בחווה – האלפקה והלאמה. לכל אחת תכונות מיוחדות. מה ההבדל ביניהן? מה התפקיד של כל אחת מהן בהרי האנדים ובחווה עצמה? כיצד הן מתנקות? ומה לגבי השמועות על היריקות? 

פיקניקלאמה

דמיינו שאתם בהרי האנדים, יש לכם כמה שעות פנויות, ואתם מעמיסים את הלאמה האישית שלכם בציוד לפיקניק ומטיילים איתה לנקודת פיקניק מרהיבה. 

היום אפשר לעשות זאת גם בהרי הנגב. כשאתם מבקרים בחווה או באיזור, הזמינו את טיול הפיקניקלאמה שלכם. בטוח שתתאהבו בלאמה האישית שלכם, איתה תבלו כמה שעות נהדרות בשטח.

* אתם מביאים איתכם את המאכלים האהובים עליכם, ואנחנו נשדך לכם לאמה אישית יחד עם האוכף והצידניות.

מה בסביבה

אנחנו קוראים לסביבה בה אנו חיים ״מכתש רמון – חלון לעולמות מופלאים״. כשאתם מבקרים בחווה, השאירו מספיק זמן לבקר במקומות נוספים. אפשר להגיע ולטייל ברגל, ברכב, אפילו ברכיבה על אופניים או סוסים.

צרו קשר

התקשרו או שילחו את טופס ההתענינות ונשמח לספר לכם עוד על הביקור בחווה.

טלפון 052-8977010 | אימייל :Farm@Alpaca.co.il

התקשרו או שילחו את טופס ההתענינות 

טלפון 052-8977010
אימייל :Farm@Alpaca.co.il