אטרקציות במצפה רמון

מה אפשר לעשות בחווה

חוות האלפקות|ביקור בחווהחווה במצפה רמון

ביקור בחווה

אטרקציות במצפה רמון לכל המשפחה 

הביקור בחווה מעניין, חוויתי ומלמד. החווה שלנו היא היחידה היחידה מסוגה בעולם. מוזמנים לשוטט בשבילי החווה בהם תפגשו את האלפקות והלאמות, תאכילו אותן מכף היד, וכמונו – תתאהבו. במהלך הביקור תשמעו הדרכה מרתקת על סיפור החווה, תלמדו על ההבדלים בין אלפקה ולאמה והרגליהן המרתקים והמוזרים ותוכלו לנוח בבקתת האבן שלנו עם כוס קפה וגלידה קרה. בנוסף ישנן פעילויות יצירה לקטנים, ואל תוותרו על ביקור בבית הצמר בו תוכלו ללמוד על תהליך ייצור צמר האלפקות המעולה. 

הקליקו על  החצים ושוטטו בין החויות שמחכות רק לכם

חוות האלפקות|ביקור בחווהחווה במצפה רמון

בבקתה שלנו האורחים הצעירים יותר יוכלו ליהנות מפעילויות יצירה (חלקן בתשלם נוסף) ולהכין מזכרת מהביקור הבלתי נשכח. בזמן הזה האורחים המבוגרים יותר יכולים לעזור או לשתות כוס קפה.

חוות האלפקות|ביקור בחווהחווה במצפה רמון

הלאמות משמשות בהרי האנדים להובלת משאות כבדים על פני מרחקים ארוכים. הלאמות שלנו פטורות מעבודות כאלה ויישמחו לאכול מכף ידכם, לקבל ליטוף על הראש ואפילו לקחת את סל הפיקניק שלכם ל"פיקניקלאמה" באחת מקודות התצפית המדהימות שלנו.

צממר האלפקות נגזם פעם בשנה/שנתיים. הגז אצלנו מתבצע במכונות מתקדמות, לא מכאיב ולא מפריע לאלפקות – ממש כמו תספורת לבני אדם. 

בבית הצמר בחווה מתרחשים כל שלבי הייצור. אנחנו גאים בצמר לסריגה שלנו ולהיות חוות הבוטיק היחידה מחוץ לגבולות אמריקה בה מתבצעים כל שלבי הייצור מגידול האלפקות ועד הסוודר תחת אותה קורת גג. צמר לסריגה של האלפקות קיים בארבעה צבעי יסוד – שחור, חום, אפור, לבן ומגיע ל-32 גווני ביניים טבעיים (אנחנו לא צובעים צמר).

סיפור החווה

כיצד הפך רעיון משוגע של אילן ונעמה דביר לחוות האלפקות והלאמות המיוחדת בעולם? 

כיצד הצליח עדר ענק להגיע מהרי האנדים הרחוקים שבדרום אמריקה למדבר הנגב?

בהדרכה באמפיתאטרון של החווה נשמח לספר לכם על הסיפור ההרפתקני והחלוצי הזה.

האלפקות והלאמות

הכירו את בנות הדודות שחיות בחווה – האלפקה והלאמה. לכל אחת תכונות מיוחדות. מה ההבדל ביניהן? מה התפקיד של כל אחת מהן בהרי האנדים ובחווה עצמה? כיצד הן מתנקות? ומה לגבי השמועות על היריקות? 

פיקניקלאמה

מוזמנים לחוויה בלתי נשכחת! 

כשתגיעו לחווה תפגשו את הלאמה האישית שלכם. היא תיקח אתכם  במעלה השביל לנקודת תצפית קסומה בה יחכה לכם שולחן פיקניק מוצל. אחרי קצת זמן איכות ביחד אנחנו בטוחים שתתאהבו בלאמה שלכם לכל החיים.

יש לתאם את הפעילות מראש ולהביא את המצרכים לפיקניק (אנו לא יכולים לספק מזון)

שעות כניסה

במהלך יולי-אוגוסט החווה פתוחה כל יום בין השעות 09:00-18:30

כניסה אחרונה חצי שעה לפני הסגירה

 אין צורך לתאם מראש ביקור למעט קבוצות (מעל 30 איש)

הזמנת לינה, קבוצות ופיקניק לאמה | בכל יום בתיאום מראש

לצערנו לא ניתן להכניס כלבים ובעלי חיים אחרים לחווה.

 

מחירון ביקורים

* בהצגת תעודה

מחיר הכניסה לחווה כולל השתתפות בהדרכה, ביקור במפעל הצמר, בית הקפה, האכלת האלפקות והלאמות מכף היד וסיור חופשי בחווה.  כמו כן המחיר כולל חלק מפעילויות היצירה לילדים.

ביקורי קבוצות - 40 ש"ח למבקר

המחיר כולל הדרכה פרטית לקבוצה (למעט חגים ושבתות), האכלת האלפקות והלאמות מכף היד וסיור חופשי בחווה.

המחירים הם לקבוצה של 30 איש ומעלה, בתיאום מראש ובהוצאת הזמנה לביקור. משלם יחיד לקבוצה.