מה מיוחד כל כך בצמר האלפקה?

נסיכות הצמר – שכשמן כן הן – צמרן מן היוקרתיים בעולם.

מבנה הסיב הדק והחלול מקנה רכות, משקל קל ויכולת בידוד טרמי דבר ההופך את צמר האלפקה לאחד מהאיכותיים בעולם. סגולות המביאות את צמר האלפקה להיות כה בריא ונעים למגע עם הגוף.

מאז 1987 אנחנו מגדלים את האלפקות לצמר. אקלים הר הנגב הגבוה מאפשר לנו להשביח את הסיב ולהביא אותו לאיכותו המרבית. אצלנו בחווה מייצרים צמר לסריגה על כל שלביו החל מהגז ועד המוצר הסופי.

כבכל שנה עם בוא האביב, הימים מתחממים וזה זמן התספורת לאלפקות בחווה. חג הפסח בישראל הוא חג הגז בחוות האלפקות, זוהי מסורת בת 27 שנים ואנו מחכים ומתרגשים לקראת עונת הגז כל פעם מחדש.

התזמון האידיאלי לגז הוא בתחילת האביב, הגז מאוורר את האלפקות לקראת הקיץ החם ומאפשר לצמר לגדול מחדש לפני החורף הקר. לנו זה נותן זמן לעבד את הצמר במפעל ולהפיק ממנו חוטי צמר לסריגה ומוצרים לקראת החורף הבא.

הגז אצלנו מתבצע במכונות מתקדמות, לא מכאיב ולא מפריע לאלפקות. זה ממש כמו תספורת לבני אדם. 

במפעל הצמר בחווה מתרחשים כל שלבי הייצור. אנחנו גאים בצמר לסריגה שלנו ולהיות חוות הבוטיק היחידה מחוץ לגבולות אמריקה בה מתבצעים כל שלבי הייצור מגידול האלפקות ועד הסוודר תחת אותה קורת גג. צמר לסריגה של האלפקות קיים בארבעה צבעי יסוד – שחור, חום, אפור, לבן ומגיע ל32 גווני ביניים טבעיים (אנחנו לא צובעים צמר)

בחג הגז אורחי החווה מוזמנים לחוויה שכולה צמר, להיחשף, ללמוד וללוות את תהליך הייצור – מהאלפקה ועד הסוודר!

על צמר האלפקה

רכות – הצמר רך ונעים מאד, ובזכות תהליך הייצור הקפדני כמעט ללא “קצוות דוקרים”.

בידוד – הצמר מבודד מצוין מקור ומחום. סיבי השערה של האלפקה חלולים, וכליאת האוויר בתוכם מאפשרת את כושר הבידוד הגבוה של הצמר.

משקל נמוך – צמר אלפקות שוקל כמחצית מצמר כבשים.

צבעים טבעים – כיום מופק בחווה צמר בארבעה צבעים: חום, אפור, שחור ולבן, על גווניהם השונים. הצמר אינו צבוע – כל גווניו (עד 32 במספר!) טבעיים ולכן צבעו אינו דוהה.

צמר סריגה

צמר סריגה העשוי מצמרן של אלפקות נמנה על המשובחים והיוקרתיים בעולם, ומוערך בזכות תכונותיו הייחודיות. מבנה סיבי צמר אלפקה הינו דק וחלול וכך הוא מקנה מגע רך לצד משקל קל, ביחד עם בידוד תרמי מעולה. תכונות אלו הופכות אותו לנעים למגע, בריא לשימוש וטבעי לחלוטין.

חנות הצמר

חנות הצמר של חוות האלפקות תשמח לארח אתכם. אפשר לבקר בחנות שבחווה בימי הפעילות. תמצאו בחנות מוצרי צמר אלפקה מכל הסוגים – צעיפים, כובעים, בובות, ועוד עוד.

צרו קשר

התקשרו או שילחו את טופס ההתענינות

טלפון 052-8977010 | אימייל Farm@Alpaca.co.il

התקשרו או שילחו את טופס ההתענינות

טלפון 052-8977010
אימייל Farm@Alpaca.co.il