אינדורנס

בואו נצא לרכב

אינדורנס (Endurance) הינו אחד מענפי הרכיבה על סוסים, המקביל ל"מרתון" – מרוץ למרחקים ארוכים

המרחק בתחרויות אינדורנס הרשמיות נע בין 80 ל-160 ק"מ ביום אחד, או 160 ק"מ המחולקים ליומיים (80 ק"מ X 2). המרוץ מחולק לקטעים שאורכם 20-30 ק"מ, כשבין קטע לקטע הסוס עובר בתחנת שיפוט וטרינרי – תפקידם של השופטים הוטרינרים לבדוק את הסוסים ולפסול כל סוס הסובל מבעיה כלשהי שעשויה לפגוע בבריאותו, כגון עייפות, צליעה, התייבשות וכדומה. חצי שעה לאחר הגעתו של הסוס לקו הסיום הוא עובר בדיקה וטרינרית נוספת, לקבוע האם הסוס מוכן מבחינה מנטאלית ובריאותית לצאת לסיבוב נוסף. מנצח בתחרות הוא הסוס שהגיע ראשון לקו הסיום, בתנאי שעבר בדיקה זו בהצלחה.

כל סוס יכול?

כל סוס בריא ומאומן נכון יכול להשתתף בתחרויות למרחקים של עד כ-80 ק"מ ליום. למרחקים ארוכים יותר, נדרשות איכויות גנטיות מתאימות. על פי רוב, בסיס הגזע לסוס אינדורנס מצליח הנו הגזע הערבי, שלו סיבולת טובה מאד, אך גם גזעים נוספים יכולים להשתלב יפה. גיל המינימום של סוס להשתתפות בתחרויות אינדורנס הוא 5 שנים, ולא קיים גיל מקסימום.

הקו העדין שבין מהירות לתנועה חופשית ונוחה

במרוצי אינדורנס משתתפים ילדים, נערים, צעירים ומבוגרים מכל הגילאים, כשהגיל והיכולת הגופנית האישית, לא הם הקובעים את ההצלחה תחרויות. הגורם להצלחה הוא השילוב בין סוס מאומן כהלכה לבין רוכב המפעיל אותו נכון. תפקידו של רוכב האינדורנס הוא להוביל את סוסו במהירות הגבוהה ביותר לקו הסיום, תוך שמירה על בריאותו ועל הרגשתו הטובה של הסוס. איכותו של רוכב אינדורנס נקבעת על פי רגישותו לחוש נכון את הסוס, ולהוביל אותו על הקו העדין שבין מהירות לבין תנועה חופשית ונוחה, החוסכת אנרגיה לאורך זמן.

כל רוכב יכול?

רוכבים מיומנים מוזמנים לחוות האלפקות להתנסות ברכיבת אינדורנס. המבחן שיקבע האם רמת הרכיבה שלכם מתאימה להתנסות באינדורנס הוא, עשר דקות רצופות של רכיבה במקצב "טרוט" בקלות (מי ש"שורד" עשר דקות רצופות בטרוט יוכל להמשיך בכך גם שעה), או לחלופין מבחן"Run for your life".

כיצד מתאמנים ברכיבת אנדורנס?

אימון סוסי האינדורנס מבוסס על רכיבות שטח מרובות ומגוונות, בכוונה שמעבר לבניית הכושר הגופני, הסוס יהיה מוכן לרכיבה בכל תוואי שטח ובכל מזג אוויר. אזור מצפה רמון כאילו תוכנן במיוחד עבור רכיבות האינדורנס. תוואי השטח שסביב ובתוך מכתש רמון מגוונים מאד, ומזג האוויר ההררי והיבש מאפשר אימונים לאורך כל ימות השנה – ימות החורף לרוב יבשים, וערבי הקיץ קרירים ונעימים.

כיצד תוכלו להיחשף בחווה לספורט האנדורנס?

הסוסים שלנו מאומנים לרכיבה בתנאי אנדורנס, וצוות המדריכים ישמח מאד לשתף אתכם בידע ולהקנות לכם עקרונות של רכיבת האנדורנס. 

ניתן לשלב זאת בכל אחד מטיולי הסוסים המיועדים לרוכבים מנוסים, וכן לארגן מחנה רכיבה פרטי/קבוצתי המאפשר להכיר ולהתנסות ברכיבת אנדורנס. 

צרו קשר

התקשרו או שילחו את טופס ההתענינות ונספר לכם עוד על האינדורנס.

טלפון 052-8977010 | אימייל Farm@Alpaca.co.il

התקשרו או שילחו את טופס ההתענינות ונבנה ביחד את חופשת הסוסים שלכם.

טלפון 052-8977010
אימייל Farm@Alpaca.co.il